Бісер. Плетіння серединок до квітів і зєднання їх з квіткою.
1. Ознайомся з презентацією "Бісероплетіння. Особливості виготовлення виробів із бісеру. Матеріали для бісероплетіння. Бісерне низання"
2.
1. Ознайомся з презентацією "Бісероплетіння. Особливості виготовлення виробів із бісеру. Матеріали для бісероплетіння. Бісерне низання"
2.
Техніка бісероплетіння: способи. Що можна сплести з бісеру своїми руками: ідеї, схеми, фото
Бісероплетіння вкрай популярне в наші дні, і існує величезна кількість виробів. У нашій статті ви дізнаєтеся, які існують техніки бісероплетіння і що можна зробити.
Зміст
Бісероплетіння являє собою ціле мистецтво, і умільці створюють справжні шедеври. Навчитися робити це все самому не дуже складно, важливо розібратися в основних техніках роботи. Якщо у вас дійсно є бажання робити щось гарне, то бісероплетіння — дуже хороший вибір, так як вироби з цього матеріалу виходять цікавими і дуже привабливими. Якщо ви твердо вирішите для себе, що хочете освоїти бісероплетіння, то не зупиняйтеся, і ви доб'єтеся прекрасних результатів.
Техніка бісероплетіння: способи, схеми, інструкція
Перед початком роботи, визначитеся з загальною технікою. Новачкам краще всього користуватися великим бісером, тому що він набагато зручніший у роботі і малюнок буде зрозумілим.
Для першого разу краще не брати дуже великі вироби, тому що для них потрібно більше навичок, або хоча б просто часу. У більшості випадків готова робота отримує гарний вигляд, але тут ще багато залежить від використовуваного матеріалу. Так що якщо вам попався бісер з якимись вкрапленнями, то краще відмовтеся від нього.
Вибирати підходящі матеріали не важко, просто дотримуйтесь деяких рекомендацій:
- Бісер підбирайте саме такий, який потрібен за обраною схемою
- Перед придбанням оглядайте бісер на наявність шлюбу
- Бісер буває різним і нумерується. Так великі бісеринки мають маленькі номери і навпаки
- Початківцям майстрам краще працювати не з волосінню, а з дротом, тому що вона з нею простіше поставити форму
- Волосінь відрізняється товщиною і забарвленням, а ще для неї потрібна спеціальна голка
Існує кілька видів плетіння і ми поговоримо далі про кожного з них.
Мозаїчне плетіння бісером
Така техніка передбачає розташування бісерін в шаховому порядку. Це дозволяє отримати щільне полотно. Головний його принцип полягає в тому, що:
- Працювати можна лише з однією ниткою
- Для роботи набирається парна кількість бісерін
- Якщо набирається непарна кількість, то доведеться робити зайві переходи на крайніх намистинах
Схема створення:
- Отже, для початку набираємо бісер на дріт або волосінь. Не забувайте, що його має бути парна кількість
- З другого ряду починається вже безпосередньо плетіння. Нанизуємо на нитку бусинку, а потім пропускаємо її через другу
- Далі повторюємо всі дії і вийде малюнок через одну бісерину
- Щоб зробити третій і подальші ряди, пропустіть через останню намистинку, яка була в попередньому ряду
- Перед завершенням роботи, нитка потрібно провести через все полотно, щоб зміцнити його
Цегляна плетіння бісером
Цей вид плетіння схожий на попередній, але його виконання зовсім інше. Робиться воно в іншому напрямку і для нього потрібно більше часу. Обидві техніки схожі, так що нерідко вони зустрічаються в одній роботі, а з'єднання не видно. Робиться плетіння наступним чином:
- Перший ряд робиться з п'яти бусинок. Спочатку потрібно надіти на голку три намистини і протягнути голку через другу назустріч першій, а потім через третю, щоб продовжити плести далі
- Далі на голку надягаємо четверту бусинку, а голку проводимо через третю
- Повторюємо процес з п'ятої бусинкою і повертаємося до початку, щоб знову пройти всі бісеринки
- Другий рівень ви можете розширювати. Нанизуємо дві намистини і зацепляемся за нитку, яка з'єднує дві бусинки першого ряду, а виводимо з намистинки другого.
- Далі нанизуємо третю намистинку, а стібок проводимо через намистину 2 і 3 попереднього ряду
- Те ж саме робіть з наступними намистинами, а коли будете набирати шосту, то голку вводите через п'яту бусинку, а виводите вже через четверту
Розширення на третьому рівні робиться також, але тільки до п'ятого. Далі вже починається звуження. Набираємо дві бісеріни, а стібки проводимо через четвертий ряд, намистини 6 і 7. А через другу бісеринку з п'ятого ряду голка йде назад.
Після цього ведемо голку за напрямом плетіння на п'ятому ряду через першу намистинку, а потім через другу. У п'ятому рівні зупиняємося на семи намистинках і продовжуємо далі.
Кругова техніка
Круговий плетіння, або французьке, теж користується популярністю. І це зовсім не дивно, тому що всі вироби виходять красиві і як би повітряні. Ця техніка передбачає використання толстого стрижня з дроту. На його заснування надівається кілька бусинок, а знизу додається дріт тонший.
Розташування обох дротів виходить паралельним, але скріплені вони одним завитком. Це дозволяє отримати одну половинку дуги. З іншого боку стрижня прикріплюється ще одна дуга з бісером.
Так, якщо зробити це ще кілька разів, то ви отримаєте цілий листок. Із заднього ряду дріт буде кріпитися вже двома витками, а кінець відрізається. Один бік обрізаємо так, щоб залишився трохи кінець приблизно в пів сантиметра. В кінці його треба загнути всередину.
Паралельне плетіння
Ще однією відомою технікою бісероплетіння є паралельне плетіння. Вона вважається найбільш зручною для плетіння фігурок, так і новачкам з нею легко правиться. Суть його в тому, що бісер надівається тільки на одну сторону, а друга волосінь потім пропускається через весь ряд назустріч. Виходить, що вони як би міняються місцями.
Обидва ряди добре стягуються при такому плетінні і воно виходить паралельним.
До речі, таким способом можна робити не тільки плоскі фігури, але і об'ємні. В останньому випадку плетіння буде трохи іншим, тому що ряди будуть розташовуватися один під одним.
Що можна зробити їх бісеру своїми руками — прості вироби для новачків: ідеї, інструкції, опис
Незважаючи на те, що бісероплетіння існує давно, воно як і раніше залишається актуальним. Сьогодні багато модні будинки часто прикрашають бісером свої вироби чи роблять певні елементи для одягу. Жінки теж активно роблять різні прикраси, тому що будь-яка така штучка стає оригінальною, унікальною і такою немає ні в кого. Та й до того ж, вона виходить недорогий.
Щоб навчитися робити поробки бісером новачкові, потрібні такі матеріали як:
Крім того, обов'язково приготуйте для себе робоче місце, щоб вам було зручно працювати і не довелося кожен раз все прибирати. Освітлення повинно бути комфортним, щоб все було видно, а ще на столі повинні розміщуватися матеріали та інструменти. Щоб очам не було важко, краще робити середнє освітлення.
Пам'ятайте, що якщо ви тільки вчитеся плести з бісеру, то краще пробувати з простих фігур, а все складне вже потихеньку вчіться робити пізніше, коли все просте виходитиме легко.
Браслет з бісеру
Простенькі джгутики з бісеру виглядають відмінно, якщо використовувати для їх створення монастирське плетіння. Якщо говорити простіше, то це плетіння хрестом, яке буде просто зробити будь-якому новачкові. Отже, для виконання:
- Візьміть шматок волосіні і в центрі розмістіть 6 намистин. Волосінь просуньте з будь-якої сторони проти плетіння, щоб отримати хрестик.
- Праворуч наберіть одну, а ліворуч — дві намистинки. Крім того, правий кінець проведіть через останню намистинку, щоб отримати ще один хрестик.
- Так робимо до завершення ряду, а для переходу на другий, праворуч надіньте три намистинки і плетіть за схемою, щоб верхня бусинка з другого ряду розташовувалася на рівні першого.
- На правий кінець надіньте ще кілька намистин і у другому ряду у вас вийде два хрестика.
- Таким чином робимо потрібну кількість рядків і завершуємо плетіння.
Дерево з бісеру
Багато новачки можуть порахувати, що плести дерева дуже легко. Це дійсно так, але головне дотримуватися послідовності:
- Спочатку зробимо листя. Для них потрібно дріт довжиною 80 см для кожного аркуша
- На одну набираємо 7 см зелених бісерін, а потім відступаємо від краєчка 20 см і робимо скручування по 3 бісеринки
- Після цього скручується дріт зигзагом і виходить гілочка
- Вам потрібно зробити сім таких гілочок і на завершення скрутити їх в єдину композицію
- Для цього скручуємо дві гілочки, а через 3 мм додаємо наступну
- Таке поступове скручування дозволяє отримати в результаті красиві гілочки
- Стовбур можна зробити шляхетніше, щоб він не виглядав дуже тоненьким
- Для цього скористайтесь флористичної стрічкою. Намотуйте її на стовбур і поступово додавайте залишилися гілки
На завершення роботи потрібно розмістити дерево в горщику з гіпсовим підставою. А якщо ви хочете зробити берізку, то намалюйте смужки коричневого кольору, які стануть імітацією березової кори.
Таким же способом можна плести і інші дерева.
Троянда з бісеру
Плетіння квітів теж дуже популярно. Навіть новачки можуть впоратися з таким завданням. Знову ж таки, важливо дотримання інструкції:
- Відріжте невеликий шматочок дроту довжиною в 10 див. Він потрібний для підстави. Другий шматок буде 50 см
- На підставу надіньте 5 бісерін, а потім їх примотати
- 2/3 дроту обробити намистинами і зробіть з них дугу. При цьому вісь охоплюється послідовно ниткою
- З усіх боків робимо по 5 таких дуг. Це у нас буде бутон троянди
- Дотримуючись принципу, зробіть ще кілька пелюсток, мінімум 5, можна і більше, а для гостроти приматывайте їх під кутом в 45 градусів
- Тепер можна збирати троянду. Для цього згинаємо три пелюстки горизонтально вдвічі і трохи вигинаємо назовні
- Щоб серединка не розсипалася, дроту стискайте якомога щільніше
- Ще потрібна товста дріт. Вона розміщується між пелюсток для зміцнення стебла
- На завершення візьміть нитку муліне і з її допомогою приєднайте до стебла все пелюстки
Фенечка з бісеру
Щоб зробити цікаву фенечку в подарунок або просто для себе, можна скористатися простенької схемою. Серед молоді сьогодні користуються великою популярністю різні види фенечок, тому що вони виглядають дуже цікаво і красиво. Ми розглянемо приклад, як сплести фенечку з квітами:
- Перш за все, потрібно на тоненькій нитці закріпити частина замку, щоб можна було застебнути браслет
- Надіньте дрібний бісер на два шматочки волосіні. Кожен з відрізків не повинен бути більше 3 см
- Далі просуньте прозору бісеринку через кожну жилку і ще разів на кожну сторону надягайте бісер
- Довше замість маленької одягніть вже велику намистину. Так ви отримаєте середину для квітки
- Розгорніть волосіні і просуньте вже через дві бісеріни блакитного кольору
- Такий же принцип дотримуйтеся і при створенні інших ланок, тоді ви отримаєте однакові боку фенечки
Крокодил з бісеру
Не обов'язково робити з бісеру прикраси. Можна робити і просто цікаві фігурки, наприклад, крокодила. Його можна використовувати як брелок, підвіску, брошку або навіть сережки. Іншими словами, універсальна штучка і при цьому дуже оригінальна.
- Отже, надягніть на дріт одну темну бусинку. Це буде ніс. З нього і починається плетіння
- Надіньте бісеринку і помістіть її в центр ліски
- Надіньте з одного боку дві зелених намистини і потім через них пропустите другу дріт
- Коли ви закріпіть конструкцію, то отримаєте другий ряд
- Далі у вас буде додавати по одній бусинки до п'ятого ряду
- У п'ятому ряду чергуйте зелений та іншої бісер, щоб отримати очки тварині
- Шостий ряд буде вже менше, так як голову потрібно звужувати
- Коли у вас залишиться три намистинки, то додайте дві петельки, щоб вийшли лапки
- Черево крокодила зробіть більше голови, так що бісеру потрібно додавати більше
- Після цього черево звужується, а в кінці також робляться лапки
- Хвіст робиться одним рядом по дві намистинки, а в кінці використовується всього одна
Сакура з бісеру
Багато хто знає що таке сакура — це японське дерево, яке виглядає дуже красиво і його квіти мають рожевий колір. Ви можете і самі зробити її з бісеру і зануритися трохи в японську культуру. Незважаючи на те, що зробити таку саморобку нескладно, ви повинні бути уважні і терплячі, тому що здебільшого робота буде монотонною. Однак, всі зусилля варті того, щоб їх витратити. Адже таке дерево ідеально впишеться в будь-який інтер'єр.
Для роботи вам знадобляться різні матеріали:
Схема плетіння досить проста і виглядає так:
На фото показано, як робиться гілочка для сакури:
Отже, тепер ви вивчили всі схеми і можна починати саму роботу.
- Починаємо робити гілочки, так як вони найбільш важливі елементи дерева. Для них змішайте рожевий і зелений бісер в якій-небудь ємності
- Відріжте 70 см дроту і починайте роботу на 15 см від краю. Вам потрібно зробити маленьку петлю і можна приступати до нанизыванию бісеру
- Зробіть листочки у вигляді петельок. Вони повинні розташовуватися на відстані в один сантиметр від одного. Для кожного листівка нанизується по 5 бісеринок
- Отримані корінці потрібно скрутити
- Коли ви дійдете до місця розташування петлі, то зупиніть роботу і складіть заготовку навпіл
- Тепер надайте всім петельок форму і розправте їх. Точно також вам потрібно зробити ще 53 гілки
- Тепер розділіть всі гілочки на кілька груп, щоб у кожній вийшло по 6 гілок
- Тепер робимо основну гілку. Для цього треба скрутити три великі заготовки. У кожній буде по 6 гілок
- Зробіть три гілочки збоку. У кожній має бути дві великі заготовки
- Тепер можна робити бічні гілочки від основної
- Прикрасьте стовбур флористичної стрічкою
- Сакура у нас майже готова, але треба зробити для неї горщик. Візьміть маленький горщик і залийте гіпсом
- Поки він не висох, поміщаємо наше дерево в ємність і залишаємо висихати
Тепер прикрасьте сам горщик з деревом. Намажте верх гіпсу клеєм і посипте бісером. Можете зробити туди камінці, пісок, або щось інше. Тут можна проявити фантазію і використовувати те, що більше сподобається.
Брошка з бісеру
З бісеру виходять красиві брошки, якщо вишити плетіння на фетре. Візьмемо для прикладу простенький варіант — кавун. Виконується він за наступною схемою:
- Спочатку на фетре нанесіть малюнок. Обов'язково намалюйте внутрішні контури, щоб вам було зручніше орієнтуватися.
- Додатково зробіть відступи в 1-1,5 см, і намалюйте ще один контур. Так вам буде легше прибирати все зайве.
- З виворітного боку закріпіть вузлик з ниткою і виведіть її на лицьову сторону.
- Вишивання елементів починається зі шва назад голкою. Приміром, спочатку зробіть частину шкірки зеленого кольору.
- Повторіть всі вигини контуру і набирайте кожен раз по дві намистини.
- Коли всередині все буде готове, можна приступати до оформлення зовнішнього контуру. Візьміть для нього бісер іншого кольору або просто побільше.
- Намагайтеся, щоб у вас не було зазорів, а ще припуски вишивати не потрібно.
- Кожен сегмент відокремте різними кольорами, щоб у вас були чіткі обриси кавуна, а кольори виглядали більш яскравими.
- Тепер потрібно прибрати зайвий фетр. Робити це потрібно обережно, щоб не зачепити малюнок і не пошкодити нитку. Якщо це все ж сталося, то використовуйте прозорий лак або клей для закріплення бісеру. Після цього прошийте намистину нитками.
- Залишилося прикрити всі нитки, щоб вони не псували вигляд ззаду. Для цього на картоні зробіть шаблон і виріжте його. Він повинен вийти трохи менше основного зображення.
- Брошка добре змастіть клеєм. Це дозволить зафіксувати всі вузлики, переходи і приклеїти картонку.
- Ще приклейте шпильку на картон і дайте час висохнути.
- На шкіряному або замшевому шматочку зробіть отвори для шпильок. Останню злегка намажте клеєм і зафіксуйте матеріал.
- Зшийте по краях фетр і виворітний матеріал. Вузол повинен вийти з вивороту.
Якщо у вас не виходить відразу, то не варто переживати і кидати цю справу. Кожен з чого починає і навіть у самих великих професіоналів були помилки. Бісероплетіння — це цікаве і в той же час складне рукоділля, якому треба вчитися і бути терплячим. З часом ви зможете робити більш складні речі, так що пробуйте і все у вас вийде!
Немає коментарів:
Дописати коментар